CO JE NOVÉHO :

14.8.2006

Z Á V Ě R

INTENZIVNĚ SUŠÍME TÁBOROVÝ MATERIÁL, DĚKUJEME MATKÁM VŠECH DĚTÍ ZA POCHOPENÍ PŘI ODBAHŇOVÁNÍ RATOLESTÍ I JEJICH VÝSTROJE, VIETNAMŠTÍ TRHOVCI V KAPLICI S NAŠÍM ODJEZDEM ZTRATILI HROMADNÉHO ODBĚRATELE GUMOVEK A PLÁŠTĚNEK A ZKOUŠEJÍ SE PŘEORIENTOVAT NA JINÝ SORTIMENT. PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NÁSLEDUJÍCÍ TÝDEN ASI NIKOHO NEPŘEKVAPILA-BUDE HEZKY, PROČ NE TÁBOR UŽ SKONČIL. MEZI NÁVRHY NA PŘÍŠTÍ MOTIVACI TÁBORA SE OBJEVILA TÉMATA JAKO POTOPA, ZNIČENÍ SODOMY A GOMORY NEBO ZHROUCENÍ PODNEBNÍHO SYSTÉMU (PŘÍPADNÁ DEBATA O TROJSKÉ VÁLKCE  PŘEDEM ZAMÍTNUTA -KRÁSNOU HELENU MÁME JEN JEDNU A NENECHÁME SI JÍ UNÉST,). KAMNA I VELKÝ STAN FUNGOVALY VĚTŠINU TÁBORA NA PLNÉ PECKY. DÍKY OBĚTAVOSTI VŠECH DOSPĚLÝCH I INSTRUKTORŮ, KTEŘÍ VYDRŽELI PO CELÝ TÁBOR JSME VŠE USTÁLI BEZ VĚTŠÍCH PROBLÉMŮ TAKŽE JEŠTĚ JEDNOU "DÍKY VÁM PŘÁTELÉ". 

POSLEDNÍ NOVINKY 2006 : PSI PIDI A ŠTĚKY MAJÍ TÁBOROVOU DEPKU, NEUSTÁLE NASTUPUJÍ DO AUTA, HLEDAJÍ V OKOLÍ MARINGOTKY A SPÍ POD SUŠENÝMI PLACHTAMI ZE STANŮ. ASISTENT DAN ZAKOUPIL PRAVIDLA ČESKÉHO PRAVOPISU A NĚJAKOU POEZII ABY ZAPŮSOBIL, JEHO TRENÉR SE ZHROUTIL-DOUČOVÁNÍ Z MATEMATIKY BRAL JAKO PŘECHODNÉ, ALE S ČEŠTINOU DOOPRAVDY NEPOČÍTAL (JSEM ZVĚDAVÝ, KDY SE ZHROUTÍ ASISTENT DAN - NA JEHO ASISTENSKÉ MÍSTO JE ZNAČNÝ NÁVAL. PAN K. PŘEJEL KONRÁDŮV LUK PŘI BOURÁNÍ OBĚMA KOLY, ZŘEJMĚ OMYLEM. ČEKÁM NA FOTO DVD OD DIVOUSE PRO AKTUALIZACI STRÁNEK. VERONIKA Z KUCHYNĚ  JE 2 MĚSÍCE V JINÉM STAVU - JEN ABY TEN BLAHODÁRNÝ VLIV TÁBOROVÉHO KLIMATU NEPŘESKOČIL NA DALŠÍ. PŘÍŠTÍ NOVÍ INSTRUKTOŘI : ŠÁRKA, EVA, PETRA, VLASTA, VÉNA, PATRICK, PAVLÍNA ODSOUZENA DO KUCHYNĚ, SLÁVA GOGOLOVCŮ NÁM NĚJAK ZAČÍNÁ POHASÍNAT. MAKARENKO,, NICOL A VOJTA BUDOU PRAVÉ RUCE ,TO BUDE STAVBA S TAKOVÝM POČTEM (BUDE-LI).

13.7.2006
NA ZÁKLADĚ REÁLNÉHO STAVU DEFINITIVNĚ ROZHODNUTO O POČTU ODDÍLŮ A ROZDĚLENÍ VEDOUCÍCH A INSTRUKTORŮ : 1. DANČA+IŽI, 2. DIVOUS+SKAUTKA KLÁRA, 3.POLIČKA+ TOMÁŠ+POSILA Z PF LIBEREC,4. MAKY+MŮRA+KLADRA. ZÁLOŽNÍ ASISTENT, POVOLAL I ZÁLOŽNÍHO PSA (ČASEM TO VYPADÁ NA SAMOSTATNÝ ODDÍL PSŮ A FENEK, VEDOUCÍM BY BYL URČITĚ PES PIDI JAKO TÁBOROVÝ MAZÁK).  PO LETECH JSME SEHNALI KONEČNĚ DOSTATEČNÉ MNOŽSTVÍ GUMOVÝCH HADŮ JAKO ODMĚN ZA SOUTĚŽE. NA DOBU TÁBORA HLÁŠENA TROPICKÁ VEDRA (TEDA ZATÍM ). PŘIPOMÍNÁM STARÉ PROSTĚRADLO JAKO SOUČÁST DOPORUČENÉHO VYBAVENÍ NA TUNIKU. KONTROLNÍ SKUPINA VČERA HLÁSILA ABSOLUTNĚ ČISTOU VODU V RYBNÍCE A RAKY U STAVIDLA, FYTOPLANKTON A ZOOPLANKTON TAK JSOU KONEČNĚ PO 3 LETECH V ROVNOVÁZE (ŽE TO ALE TRVALO). NÁVRAT-"ČELZÍHO"(DOBŘÍ HOLUBY SE VRACEJÍ) - POKUD BUDE ZASTOUPENÍ DOSPĚLÝCH STEJNÉ JAKO NYNÍ, PLÁNUJE BÝVALÝ TÁBOROVÝ OMBDUSMAN HONZA NÁVRAT DO NAŠICH ŘAD SPOLEČNĚ S DALŠÍM POSÍLENÍM ( JÁ VĚDĚL, ŽE BUDE POTŘEBA PŘIDĚLAT PODSADY).
10.7.2006
ASISTENT DAN ČELÍ HROZBĚ NEÚSPĚŠNÉHO REPARÁTU, PROTO ODVOLAL SVOJI ÚČAST NA TÁBOŘE A S NÍM I PAVEL (JAK TO JENOM BEZ TOHO ASISTENTA ZVLÁDNEME) NA STAVBU TÁBORA OBA POJEDOU. POVOLÁN ZÁLOŽNÍ ASISTENT.  ZÁVĚREČNÉ PŘÍPRAVY JDOU DO FINIŠE. VEDOUCÍM VLAKOVÉ PŘEPRAVY NA STAVBU BUDE MAKY, PROPOZICE ROZEŠLU INDIVIDUÁLNĚ. OD 23.7. UŽ JSME K ZASTIŽENÍ POUZE NA MOBILU.
21.6.2006

UPŘESNĚNA DOPRAVA DO TÁBORA SRAZ V NEDĚLI 30.7.V 7,15 HLAVNÍ NÁDRAŽÍ PLZEŇ. DOPORUČUJI STÁHNOUT PROPOZICE
9.6.2006
SKAUTKA KLÁRKA DNES USPĚLA SE STÁTNICÍ Z ANGLIČTINY, MAKY A JEHO DĚDA UŽ 2 DNY HOBLUJÍ A DRÁŽKUJÍ PRKNA NA DOPLNĚNÍ PODSAD ( MAKYHO TRUHLAŘINA NEBAVILA). NA ŘADU PŘICHÁZÍ MEXIČAN - DOUFÁME, ŽE DODÁ SLÍBENÝ MATERIÁL. KUPODIVU JEN 5 PLACHET BUDE VYŽADOVAT ZÁSAH SEDLÁŘE. VELKÝ CHURAL ZA NÁMI S TÉMĚŘ 100% ÚČASTÍ, POTVRZENO SLOŽENÍ ODDÍLŮ, HANKA DOBROVOLNĚ Z VLASTNÍ INICIATIVY PŘEBRALA PO HONZOVI FUNKCI TÁBOROVÉHO OMBDUSMANA - ARGUMENTY MĚL HONZA PROPRACOVANĚJŠÍ , PŮSOBIL VĚROHODNĚJI A BEZVADNĚ FUNGOVAL PŘI VAŘENÍ KNEDLÍKŮ. 
2.6.2006
PŘIHLÁŠKY UZAVŘENY (PŘÍPADNÍ DALŠÍ ZÁJEMCI POUZE PO TELEFONICKÉ KONZULTACI) - DĚTÍ BUDE 50 PŘESNĚ JAKO ARGONAUTŮ- PŘÍPADNÝ VZKAZ PRO PANÍ KRÁLOVOU -TÁBORY ŘEŠÍ :  VYHLÁŠKA 148/2004 ,ZÁKON 258/2000, VYHLÁŠKA 106/251, NAŘÍZENÍ ES 178/2002 A 852/2004. DĚKUJEME ZA PODNĚTY KE ZLEPŠENÍ NAŠÍ PRÁCE (ČERT NIKDY NESPÍ, JAK SE DO LESA VOLÁ, TAK SE Z LESA OZÝVÁ, KDO LŽE TEN KRADE, KDO JINÉMU JÁMU KOPÁ, SÁM DO NÍ PADÁ).  ZMĚNĚNO USPOŘÁDÁNÍ TĚCHTO STRÁNEK VĚŘÍM, ŽE TO JE TAKHLE PŘEHLEDNĚJŠÍ. IŽI DNES ABSOLVUJE ZKOUŠKU SAMOSTATNÉ ORIENTACE V TERÉNU A PŘESUN PO VLASTNÍ OSE, DRŽÍME MU PALCE.
25.5.2006
Blahopřejeme Danče a Kladře k úspěšnému složení zkoušky z dospělosti - v případě Kladry k částečnému složení - není nad dobře zvolenou praxi. 10 Áček už stojí v přípravném prostoru a čeká na odrezení a natření - takto odpovědnou práci lze svěřit jedině Pavlovi a Danovi. přesně podle předpokladu z minulého roku nastává měsíc rozbrušovaček, pil a svářeček. NA DOPLNĚNÍ PODSTAVCŮ POD POSTELE, POKUD MEXIČAN DODÁ MATERIÁL, BUDE POVOLÁN MŮJ TCHÁN (TO BUDOU ZASE NERVY).
GRATULACE : V TĚCHTO DNECH SE DOŽÍVÁ 60 LET NÁŠ PŘEDČASNĚ PENZIONOVANÝ (DÍKY ARTRÓZE) LEGENDÁRNÍ MEXICKÝ KUCHAŘ. ZA VŠECHNY KTĚŘÍ JEŠTĚ PAMATUJÍ VYNIKAJÍCÍ KUCHYNI NAŠEHO COCINERA GRATULUJI A PŘIDÁVÁM I GRATULACI KE VNOUČATŮM, KTERÁ MAJÍ PŘIJÍT NA SVĚT CO NEVIDĚT. TEPRVE AŽ ALTERNACE MEXIČANA BUBU MÁMOU NÁS NAUČILA SI VÁŽIT JEHO KUCHYNĚ. UPOZORNĚNÍ PRO GOGOLOVCE, FIESTA UŽ PROBĚHLA.  

31.5. HODLÁME DEFINITIVNĚ UZAVŘÍT PŘIHLÁŠKY ZATÍM CHYBÍ PŘIHLÁŠKA OD HANKY NA JITKU A PŘEKVAPIVĚ I OD DIVOUSE PRO VOJTU A NEDORAZIL0 ASI 6 AVIZOVANÝCH PŘIHLÁŠEK Z CIZINY. TERMÍN A MÍSTO VELKÉHO CHURALU  PŘED TÁBOREM- DNES ROZESLÁNO EMAILEM A SMS. REKOGNOSKAČNÍ SKUPINA (GOGOLOVCI) BY MĚLA DORAZIT PŘEDEM.JÍDLO A PITÍ TRADIČNĚ S SEBOU. PŘEPOKLÁDANÉ ROZDĚLENÍ ODDÍLŮ : 1. DIVOUS+KLÁRKA, 2.HANKA+TOMÁŠ ,3.MAKY+KLADRA, 4.POLIČKA+PAVEL+POSILA, 5 DANČA+IŽI. KUCHYNĚ AŽ NA ARNOŠTA A VENDY ZŮSTÁVA, VLAĎKA BUDE POUZE NA STAVBĚ A POSLEDNÍ TÝDEN. ASISTENT DAN PO SKVĚLÉM VÝKONU MINULÝ ROK JE JMENOVÁN VRCHNÍM ASISTENTEM. S MAKYM ROZEBEREME MOŽNOST PŘIDĚLÁNÍ PODSAD - ZÍSKALI JSME ZA SYMBOLICKOU CENU KVALITNÍ KOVOVÁ ÁČKA A ŠKODA JICH NEVYUŽÍT. PODLE SITUACE S CENTRÁLU SE RÝSUJE MOŽNOST KOUPĚ NOVÉ 2kW, PRO DANA BY TO ZNAMENALO MANIPULOVAT S PRODLUŽOVACÍMI KABELY, TUHLE UŽ PŘENÁŠET ASI NEZVLÁDNE (JEHO TRENÉR DOPORUČIL ABY TO ALESPOŇ ZKOUŠEL). NAŠE MEZINÁRODNÍ PŮSOBENÍ ROZŠÍŘENO O ŠVÝCARSKO. SVOJI ÚČAST NA STAVBĚ A TÍM I NA TÁBOŘE ZATÍM POTVRDILI IŽI,DANČA,KLADRA A DAN S PAVLEM A HANKA-POSILA Z PF, ČEKÁME NA DALŠÍ OHLASY.
10.5.2006
NOVÁ MARINGOTKA PŘIPRAVENA K PROVOZU, NASTĚHOVÁNY POSTELE A PROVEDEN GENERÁLNÍ ÚKLID VNITŘKU, DOMORODEC KARLOS PERFEKTNĚ ZASKLIL CO BYLO TŘEBA.ZBÝVÁ UŽ JEN OSADIT KAMNA A NATŘÍT, COŽ MŮŽEME UDĚLAT I BĚHEM TÁBORA=MŮŽE UDĚLAT ASISTENT DAN.JSEM ZVĚDAVÝ KDO VYBOJUJE JEDNO ZBÝVAJÍCÍ MÍSTO VEDLE OSAZENSTVA KUCHYNĚ. POKUD DOJDOU PŘIHLÁŠKY ODE VŠECH, KTEŘÍ TELEFONICKY POTVRDILI ÚČAST MÁME TÉMĚŘ PLNO. I PŘES HLASITÉ PROTESTY SVÉ SESTRY SE PŘIHLÁSIL MICHAL PROCHÁZKA, ZATO KAREL PÍŽA TO VZDAL. PŘEMÝŠLÍM NA VELIKÝM CHURALEM PŘED TÁBOREM A VIDÍM TO NA HROMADNÝ EMAIL. KLADRA S DANIELOU SE HOREČNĚ PŘIPRAVUJÍ K MATURITĚ DRŽÍME JIM PALCE. CENTRÁLA ZAPŮJČENA SKOKANOVI-PROVĚŘÍ, ZDA JI REKLAMOVAT NEBO NE (SLÍBIL, ŽE S NÍ BUDE OZVUČOVAT POUZE MALÉ ZÁHUMENKY, COŽ MU VZHLEDEM K JEJÍMU VÝKONU I VĚŘÍME). POKUD VŠE KLAPNE MĚLI BYCHOM ZA SYMBOLICKOU CENU DOSTAT MÍRNĚ JETÁ ÁČKA NA STANY.  TÁBOR S NÁMI ABSOLVUJE RAKOUSKÁ MAMINKA SE ČTYŘLETÝM POTOMKEM-KOŠŤÁK MÁ SVÉHO NÁSLEDOVNÍKA. DALŠÍ POSILOU JE STUDENTKA PEDAGOGICKÉ FAKULTY, KTERÁ U NÁS ABSOLVUJE ODBORNOU PRAXI-NÁVRH ABY PŮSOBILA VE FUNKCI STÍNOVÉHO ASISTENTA DANA BYL ZAMÍTNUT.
28.4.2006
DÍKY OSOBNÍMU NASAZENÍ PANA K STOJÍ.TŘETÍ MARINGOTKA UŽ NA ZIMOVIŠTI, BUDE NA NÍ JEŠTĚ DOST PRÁCE, NICMÉNĚ JE NAŠE. GOGOLOVCI+IŽI A SPOL. TÍMTO ZÍSKÁVAJÍ UBYTOVÁNÍ BĚHEM STAVBY A AKCÍ JAKO JSOU KOLA APOD., BĚHEM TÁBORA JE ČEKAJÍ POCHOPITELNĚ STANY. DÁLE GOGOLOVCI MARINGOTKOU ZÍSKALI PRÁVO NAPLNIT JEJÍ ZÁSOBNÍKY DŘÍVÍM NA ZIMU A PŘÍŠTÍ TÁBOR - TO U JE MOC TĚŠIT NEBUDE.
21.4.2006
TÁBOR SE POMALU ZAPLŇUJE, ZBÝVÁ POSLEDNÍCH 10 MÍST. PAVEL SEHNAL KLASICKOU POZINK VANU NA KOUPÁNÍ (JEHO BABIČKA SE S NÍ JEN NERADA LOUČILA), DODÁ JI POUZE S PODMÍNKOU, ŽE ASISTENT DAN BUDE ZÁROVEŇ JMENOVÁN TÁBOROVÝM LAZEBNÍKEM-S RADOSTÍ SPLNĚNO- DOUFÁM, ŽE DAN BUDE MÍT K VANĚ DÍKY SVÝM NÁROKŮM NA HYGIENU KLADNÝ POMĚR.
30.3.2006
S PAVLEM JSME SEHNALI DVA KOUSKY ORIGINÁL POLNÍCH UMÝVAREN - ŠPATNA ZPRÁVA PRO ASISTENTA DANA-MAJÍ RUČNÍ ČERPADLO, JEHO TRENÉR BYL TOUTO ZPRAVOU NADŠEN, POUZE NÁS ŽÁDAL, ABYCHOM JE POSTAVILI TAK, ABY MOHL PUMPUVAT OBĚMA RUKAMA NA JEDNOU (V PŘÍPADĚ REALIZACE DANOVI BRIGÁDY NA SBĚRU ZĚMĚDĚLSKÝCH PLODIN V ZEMÍCH EU MÁ TRENÉR REÁLNOU OBAVU, ŽE STEREOTYPNÍ PRÁCE PONĚKUD NARUŠÍ JEHO FORMU, PUMPUVÁNÍ PŘI RANNÍ A VEČERNÍ HYGIENĚ BY JI MĚLO VRÁTIT ZPĚT). PRACUJEME NA POLNÍCH ZÁCHODECH, I KDYŽ STÁVAJÍCÍ DŘEVĚNÉ JEŠTĚ MOHOU SLOUŽIT.

POMALU SE SCHÁZÍ PŘIHLÁŠKY PŘES INTERNET. 1.4. ZAČNEME S DISTRIBUCÍ U STARÝCH TÁBOROVÝCH PAŽEB. PŘIPOMÍNÁM INSTRUKTORŮM : PAVLOVI, DANOVI, IŽIMU, TOMÁŠOVI, DANČE, KLADŘE S KLENDROU A KLÁŘE, ŽE OHLEDNĚ PRAVIDEL ÚČASTI NA STAVBĚ  SE NIC NEZMĚNILO VIZ. INFORMACE Z 23.8.2005.

15.3.2006  
  ARNOŠT SE POCHLAPIL-A MÁME NA OBZORU DALŠÍHO TÁBOROVÉHO POTOMKA - NIC PROTI ZVYŠOVÁNÍ POPULACE, ALE JEN ABY SE POCHLAPOVÁNÍ NEZAČALO ŠÍŘIT I MEZI OSTATNÍ VEDOUCÍ. VENDY NAHRADÍ JARKA S KLADROU A DANČOU. ASISTENT DAN ÚDAJNĚ UVAŽUJE O PŘEDTÁBOROVÉ BRIGÁDĚ V ZAHRANIČÍ - UŽ JE MI JASNÉ, PROČ STÁTY EU MĚLY TAKOVÝ STRACH Z PŘÍLIVU PRACOVNÍCH SIL Z ČESKÉ REPUBLIKY. ZAČÍNAJÍ DOCHÁZET PŘIHLÁŠKY Z ČECH I ZAHRANIČÍ. DLOUHÁ ZIMA KOMPLIKUJE PŘEVOZ 3. MARINGOTKY, UŽ ABY BYLO JARO.
1.2.2006    
  UŽ JSME I NA LETECKÝCH MAPÁCH A TO VČETNĚ NAŠEHO ZIMOVIŠTĚ, NETUŠIL JSEM ŽE I NAŠE MARINGOTKY BUDOU ZAJÍMAT Mgr. KUHAJDU, VZKAZ PRO GOGOLOVCE VAŠE BYDLIŠTĚ BUDE NA MAPÁCH URČITĚ TAKY.  
20.1.2006

 
 OZVALI SE NÁM ZÁJEMCI O ÚČAST Z BERLÍNA, KOMUNIKACI S NIMI A ZAJIŠTĚNÍ CELÉ AKCE SI VZALA ZA SVÉ KLÁRKA. MÁME UŽ PRVNÍ PŘIHLÁŠENÉ ZÁJEMCE Z ČECH. ROZHODNUTO, 3. MARINGOTKA BUDE ČEKÁME JEN AŽ SEJDE SNÍH ABYCHOM JÍ MOHLI ZAPARKOVAT NA ZIMOVIŠTI - PŘES TUHÝ ODPOR GOGOLOVCŮ BUDE PRAVDĚPODOBNĚ SLOUŽIT PRO UBYTOVÁNÍ OSAZENSTVA KUCHYNĚ (BEZ ARNOŠTA) BĚHEM TÁBORA A K USKLADNĚNÍ MATERIÁLU PO TÁBOŘE. VLAĎKA ROZJÍŽDÍ PROPAGAČNÍ AKCI V RAKOUSKU - S DÍKY ODMÍTLA NABÍZENÉHO ASISTENTA. ARMANDO BĚHEM VÁNOČNÍHO TELEFONÁTU PŘISLÍBIL ÚČAST MEXICKÉ SKUPINY-ŠKODA ŽE NEZAVOLAL PADRE ARMANDO, NO UVIDÍME JESTLI PŘILETÍ. VŠEM  ÚČASTNÍKŮM NYNÍ FINIŠUJÍCÍM V POLOLETÍ PŘEJEME AŤ JIM TO DOBŘE DOPADNE, DANČA S KLADROU FINIŠUJÍ PŘED MATURITNÍMI PÍSEMKAMI TAM SAMOZŘEJMĚ TAKÉ. KAREL PÍŽA ZE SEBE NA POSLEDNÍ CHVÍLI SETŘÁSL PUNC DLUŽNÍKA - ZAPLATIL ZA DVD.  
14.12.2005  

DOVOLUJEME SI POPŘÁT VŠEM ÚČASTNÍKŮM NAŠICH TÁBORŮ, JEJICH RODIČŮM A NAŠIM PŘÍZNIVCŮM CO NEJHEZČÍ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A ÚSPĚŠNÝ ROK 2006. NAŠIM NEPŘÍZNIVCŮM PŘEJEME KOST V KRKU, ZAVŘENOU POHOTOVOST, OKRADENÍ KAPSÁŘEM PŘI NÁKUPU VÁNOČNÍCH DÁRKŮ A SPOUSTA DALŠÍHO. ÚSPĚŠNOST NAŠEHO TÁBORA V ROCE 2006 BUDU JISTIT S PANEM K PŘÍMO NA MÍSTĚ NA SILVESTRA, TAKŽE NEPONECHÁVÁM NIC NÁHODĚ. NÁVRH GOGOLOVCŮ, ŽE BYCHOM KOUPILI OŽÍKOVI K VÁNOCŮM KILO PRÁŠKOVÉHO CUKRU SE PŘEDEM ZAMÍTÁ. ŠPATNÁ ZPRÁVA PRO TY Z VÁS, KDO HODNOTÍ ROK 2005 JAKO NEVYDAŘENÝ - JE MOŽNÉ ŽE ROK 2006 BUDE JEŠTĚ HORŠÍ. KAMNA DO VELKÉHO STANU UŽ JSOU USKLADNĚNY U HANKY A ČEKAJÍ NA ODVOZ, NA OBZORU JE DALŠÍ DVOUDŘEZ NA UMÝVÁRKY A NĚKDE ZA OBZOREM 3. MARINGOTKA (PŘESNĚJI ZA OBZOREM 20 TISÍC). MOJE PŮVODNÍ PŘEDSTAVA, ŽE OSLAVÍM NAROZENINY S GOGOLOVCI VZALA ZA SVÉ, TAKŽE JSEM JE JAKO VŽDY OSLAVIL S PIDIM A ŠTĚKYM.

21.11.20005    
 

MARINGOTKA NA ZIMOVIŠTI MÁ HOTOVÉ A ZATEPLENÉ DVEŘE, PRÁVĚ VČAS, PROTOŽE NAPADL PRVNÍ SNÍH, VYZKOUŠENO I ZA MRAZU A DVEŘE SE OSVĚDČILY.ZA MRAZU VYZKOUŠENA I CENTRÁLA A VÝSLEDKY NEBYLY PŘÍLIŠ PŘESVĚDČIVÉ - ASI PROTO, ŽE JÍ NEBSLUHOVAL TEN KDO OBVYKLE. NA PŘÍŠTÍ ROK JSME ZÍSKALI ŽULOVÉ BLOKY PRO PODLOŽENÍ KOL-DANŮV TRENÉR MI OKAMŽITĚ ZASLAl DALŠÍ DĚKOVNÝ DOPIS, PROTOŽE ŽULA JE ŽULA A NĚCO VÁŽÍ. KAREL PÍŽA ZÍSKÁVÁ TITUL DLUŽNÍK ROKU 2005,SOUSTAVNĚ IGNORUJE VÝZVY K ÚHRADĚ DVD, KTERÉ SI NECHAL POSLAT A DOSUD NEZAPLATIL. POUČENÍ PRO PŘÍŠTÍ ROK - NEJDŘÍVE ÚHRADA POTOM DVD NEBO CD S FOTOGRAFIEMI - DÍKY KARLE, ŽE JSI MI PŘIPOMĚL, JAK TO U VÁS V REÁLNÉM SVĚTĚ FUNGUJE. PROSLÝCHÁ SE ŽE SE BLÍŽÍ CHURAL DÁMSKÉ ČÁSTI TÁBORA -JSEM V TOM NEVINĚ NEJSEM DÁMSKÁ ČÁST TÁBORA .

 
7.11.2005  
 

V sobotu 5.11. jsme oslavili s panem K jeho PÁTEČNÍ svátek, samozřejmě prací - dodělali jsme konečně nové dveře do marinkotky - snad v ní bude PŘES ZIMU tepleji. Pan K byl zřejmě kvůli svátku nebo kvůli mému pozapomění (nevěděl jsem, bylo K), v obzvláštní formě s hláškami. Vážně uvažuji u funkci hláškosvoda, který by se mnou podobné akce absolvoval nebo kumulaci funkce asistent-hláškosvod.

20.10.2005    
  PADÁK, JEDEN Z OTCŮ ZAKLADATELŮ (ZATÍM SVOBODNÝ "A ZA VODOU"), AUTOR NAŠICH DOSUD POUŽÍVANÝCH STOLŮ A LAVIC SLÍBIL SVAŘIT DALŠÍCH 40 KOZ POD POSTELE A UŽ SVAŘIL MŘÍŽ NA OKNO MARINGOTKY. PAN K. NAHRADIL VÝPADEK GOGOLOVCŮ PŘI PŘÍPRAVĚ DŘEVA NA ZIMU I DO KUCHYNĚ NA PŘÍŠTÍ ROK A SLOŽIL NA ZIMOVIŠTI VALNÍK PALET. GOGOLOVCI JE PRÝ MAJÍ  S RUČNÍMI PILAMI NAŘEZAT, ABY PŘES ZIMU NEZESLÁBLI.  
17.10.2005    
 

KOMUNIKACE PŘES SKYPE SE NÁM SLUŠNĚ ROZJELA, V ZÁJMU OBJEKTIVITY DOPORUČUJI PŘEČÍST TENTO ČLÁNEK, Z POHLEDU VÁS JAKO UŽIVATELŮ PC JSOU Z NĚJ DŮLEŽITÉ BODY 3 A 4. POKUD MÁTE OD SVÉHO POSKYTOVATELE LIMITOVANÁ PŘENESENÁ DATA (FUP), MŮŽE VÁS POUŽÍVÁNÍ SKYPE NEMILE PŘEKVAPIT. VŠE ZÁLEŽÍ NA KONKRÉTNÍCH PŘÍPADECH - NERAD BYCH BYL RODIČI NEBO  "STUDENTY INFORMATIKY " KAMENOVÁN ZA PŘÍPADNÉ PROBLÉMY KONKRÉTNÍ NÁZOR SI MUSÍ UDĚLAT KAŽDÝ SÁM. GRATULUJEME MAKYMU K ZAKOUPENÍ AUTOMOBILU A ZMĚNĚ ZAMĚSTNAVATELE - SNAD MU OBOJÍ DLOUHO VYDRŽÍ A HLAVNĚ NOVÝ ZAMĚSTNAVATEL BUDE VSTŘÍCNÝ OHLEDNĚ DOVOLENÉ BĚHEM TÁBORA. DÁVÁM POSLEDNÍ ŠANCI TĚM, KTEŘÍ DOSTALI POŠTOU TÁBOROVÉ DVD S FAKTUROU A DOSUD JEJ NEZAPLATILI A ŽE JICH JE - PŘÍŠTÍ ROK NEJDŘÍV PLATBA POTOM DVD, PO 1.11. SE DOČTETE KOMU ZA TO MŮŽETE PODĚKOVAT . CENA ZA DVD V DESETIKORŮNÁCH POUZE POKRÝVÁ NÁKLADY NA MÉDIUM A POŠTOVNÉ ROZHODNĚ NA TOM NEZBOHATNEME.

 
 7.10.2005    

MÍRNĚ OJETÝ SPORÁK UŽ JE V KUCHYNI, OJETÝ JE SKUTEČNĚ JEN MÍRNĚ - PAN K NEZKLAMAL VE VŠECH SMĚRECH, NEJENŽE JSME NEBLOUDILI, ALE JEŠTĚ CELOU CESTU I BĚHEM TRANSAKCE NEOPAKOVATELNĚ HLÁSIL.. ROZJÍŽDÍM AKCI  LITINOVÁ VOJENSKÁ KAMNA S LAPAČEM JISKER VČETNĚ KOUŘOVODU - DO VELKÉHO STANU - KINA - POKUD HANKA NEZKLAME A ZAFUNGUJE JAKO PŘEKLADIŠTĚ A ODVOZ MÁME JE JISTÉ. PŘEDEM UPOZORŇUJI, ŽE NEOČEKÁVÁM PRUDKOU ZMĚNU KLIMATU VE STŘEDNÍ EVROPĚ BĚHEM PŘÍŠTÍHO LÉTA  PRO SLOŽITOST OBSLUHY JSEM ODMÍTL VOJENSKOU SPRCHU PŘESTOŽE BYLA SKORO ZADARMO - ASISTENT DAN BY SPRCHY SNADNO MOHL VYTRVALÝM PŘIKLÁDÁNÍM PŘIVÉST K VÝBUCHU.

3.10.2005    

PRO PŘÍZNIVCE KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ -JÁ I ŠÁRKA UŽ JSME SKYPE ON LINE, POKUD SI VEDLE SKYPE STÁHNETE SPONTANII DOKONCE I S KAMEROU - NEČEKÁM, ŽE BYCH POŽADAVKY NA KOMUNIKACI NESTAČIL ODMÍTAT, ALE MLUVENÉ SLOVO JE PŘECI JEN MLUVENÉ SLOVO A TÉHLE KOMUNIKACI PŘECI JEN DÁVÁM PŘEDNOST PŘED NEOSOBNÍMI ŘEŠENÍMI  TYPU ICQ A CHAT. A NĚJAKÝ GROŠÍK TÍM LZE UŠETŘIT.PODLEHL JSEM NÁŘKŮM VZPĚRAČSKÉHO TRENÉRA ASISTENTA DANA NAD JEHO SLÁBNOUCÍ FORMOU  A PŘIKOUPIL DALŠÍCH 10 PADESÁTILITROVÝCH SUDŮ NA PITNOU VODU - SNAD MU TA DENNĚ NAVZPÍRANÁ TUNA (JEDNOU Z VLEKU, PODRUHÉ DO KOTLE) NĚJAK POMŮŽE. POKUD VŠE VYJDE ZÍSKÁME MÍRNĚ OJETÝ SPORÁK NA DŘEVO DO KUCHYNĚ - VŠE ZÁVISÍ NA ORIENTAČNÍCH SCHOPNOSTECH PANA K., KTERÝ SE MNOU DOBROVOLNĚ ABSOLVUJE NOČNÍ HLEDÁNÍ HÁJOVNY SOUČASNÉHO MAJITELE SPORÁKU V RAKOUSKÉM POHRANIČÍ.NAJDEME- BUDE SPORÁK, NENAJDEME-ROZŠÍŘÍM SI SLOVNÍ ZÁSOBU. DALŠÍ DOBROVOLNÍCI NA TUTO AKCI SE MOHOU PŘIHLÁSIT DO STŘEDY. HANKA ZAKOUPILA DALŠÍHO JOXYHO, OPĚT STEJNÁ RASA I VELIKOST - MY MILOVNÍCI VOŘÍŠKŮ A ORIGINÁLNÍCH PSÍCH SMĚSÍ BYCHOM JÍ DOPORUČILI OTUŽILÉHO A POBYTEM NA ULICI PROVĚŘENÉHO KŘÍŽENCE Z ÚTULKU, ALE KAŽDÝ MÁ SVOJÍ HLAVU, JSEM ZVĚDAV JESTLI PSI PIDI A ŠTĚKY ZAZNAMENAJÍ TUTO ZMĚNU, AŽ SE HANKA OBJEVÍ.

 
30.9.2005    
 

PŘIŠLI JSME O TÁBOROVÉHO PSA JOXYHO - HANKO UPŘÍMNOU SOUSTRAST. DVD ROZESLÁNA A ROZNEŠENA, (ZBÝVÁ JEN RAKOUSKO ZÁVISLÉ NA VLAĎKY NÁVŠTĚVĚ) POKUD JSEM NA NĚKOHO ZAPOMNĚL, AŤ SE OZVE. HANKA S POLIČKOU MAJÍ DVD U DIVOUSE (UŽ NĚJAKOU DOBU). TIŠE DOUFÁM, ŽE ČÁST DVD VĚNOVANÁ VYSTOUPENÍ OCHOTNICKÉHO DIVADELNÍHO SPOLKU "ZELENÉ LOPATKY" NEOTŘESE DŮVĚROU RODIČŮ (KDO SI HRAJE NEZLOBÍ). SKOKAN-OTEC ZAKLADATEL  PO LÉTECH PROJEVIL ZÁJEM O TÁBOR, UVIDÍME CO S TÍM KAŽDOPÁDNĚ BY TO BYLA DALŠÍ SILNÁ OSOBNOST V NAŠÍ SESTAVĚ. STEJNÝ ZÁJEM PROJEVILA I OLINA - URČITĚ NE "MATKA ZAKLADATELKA", ALE DLOUHOLETÁ ÚČASTNICE TÁBORŮ,U NÍ UVIDÍME CO SE DÁ DĚLAT PRVNÍM PŘEDPOKLADEM BUDE, ABY SE ZBAVILA SKLONU K ČASTÝM ANGÍNÁM.

 
19.9.2005    
 

DVD HOTOVO,KLÁRKA ODSTRANILA 2 PRAVOPISNÉ A 1 STYLISTICKOU CHYBU (LETOS JSEM SE POLEPŠIL). PO PORADĚ S TÝMEM "KLADIVO" ROZHODNUTO, ŽE OCHOTNICKÉ VYSTOUPENÍ "ZELENÝCH LOPATEK" BUDE ZAŘAZENO SPOLEČNĚ S TÁBOROVÝM FILMEM. GOGOLOVCI NEZOUFEJTE, JÁ NĚJAKOU PRÉMII SPECIÁLNĚ PRO VÁS VYMYSLÍM. LETOŠNÍ PODZIM SE ZŘEJMĚ OBEJDE BEZ VELKÉHO CHURALU, NĚJAK SE MI NEDOSTÁVÁ ENERGIE A TUŠÍM, ŽE V ŘIJNU A LISTOPADU OKOLO MÉ HACIENDY ŘÁDNĚ PŘITUHNE,TAKŽE BYCH TO VIDĚL SPÍŠ NA SMRŠŤ MALÝCH CHURALÍKŮ.

 
15.9.2005    
 

GOGOLOVCI MÁTE HOTOVO, MATRICi VAŠÍ SPECIÁLNÍ EDICE DVD DNES VE 3.50 VYSUNULA DVD MECHANIKA, POSLEDNÍM SYSIFOSKÝM ÚKOLEM BUDE PŘEKÓDOVÁNÍ TÁBOROVÉHO DVD DO NORMY NTSC,POUŽÍVANÉ V MEXIKU ( ABY ARMANDO A SPOL. MĚLI ŠANCI JEJ VIDĚT). ZBÝVÁ UŽ JEN POSLEDNÍ UMĚLECKÝ POSUDEK PRACOVNÍ SKUPINY "KLADIVO" A PŘÍŠTÍ TÝDEN ZAČNU ROZESÍLAT.

 
13.9.2005
 

DANČA ZÚROČUJE SVOJE ZAHRANIČNÍ ZKUŠENOSTI A PŘIŠLA S NÁPADEM VYUŽITÍ JEJÍCH KONTAKTŮ NA ZÍSKÁNÍ DĚTÍ ZE ŠVÝCARSKA NA TÁBOR, MÁ VOLNOU RUKU, UVIDÍME CO Z TOHO BUDE.

 
8.9.2005    
 

ZPRÁVA PRO GOGOLOVCE-VČERA JSEM DOZVUČIL HLAVNÍ DVD (ZBÝVAJÍ UŽ JEN TITULKY) A VRHÁM SE NA VÁŠ PROJEKT "ZELENÉ LOPATKY NA PRÁZDNINÁCH"

 
5.92005
 

UŽ MÁME INFO I V ANGLIČTINĚ (KLÁRKA ZAPERLILA), TAK JEN DOUFÁM, ŽE NÁM ANGLIČINA ZASE BUDE ZNÍT TÁBOREM. ZKUŠEBNÍ VERZE DVD JE JIŽ HOTOVÁ, ALE BUDE TO JEŠTĚ SPOUSTY PRÁCE-BĚHEM PŘÍŠTÍCH 2 VÍKENDŮ PROBĚHNOU 2 SCHVALOVAČKY A DOLADĚNÍ. ZOUFALE ČEKÁM NA 25.9., KDY MÁ VYJÍT NOVÁ VERZE STRÍHACÍHO PROGRAMU (ZLATÝ DOBY KDY SE SW NEKUPOVAL). MÁTE MOŽNOST SE VYJÁDŘIT KE KTERÉMU ODDÍLU BY JSTE CHTĚLI ZAŘADIT V ANKETĚ.POKUS HLASOVAT VÍCEKRÁT SE TRESTÁ NÁDOBÍM 5X ZA SEBOU PŘÍŠTÍ ROK

 
1.9.2005

 

TAK MÁME HOTOVÉ OSOBY A OBSAZENÍ NA ROK 2006 V GRAFICKÉ PODOBĚ, - JEDEN OBRÁZEK JE PRÝ ZA NĚKOLIK SLOV. VÝBĚR JEDNOTLIVÝCH BOHŮ A OSOB BYLA "ČISTĚ NÁHODNÁ ZÁLEŽITOST". NA KOHO SE NEDOSTAL BŮH NEBO BOHYNĚ AŤ NEŽEHRÁ, NĚJAKÝ SE NAJDE, JE JICH DOST ( PODLE PSA PIDIHO JSOU STEJNĚ NEJLEPŠÍ NEZOBRAZENÉ BOHYNĚ Z KUCHYNĚ). ČEKAJÍ NÁS PŘÍJEMNÉ ZMĚNY V POJETÍ PROGRAMU. NA SVÉ SI PŘIJDOU HERCI A HEREČKY A TAKŽE URČITĚ NEZŮSTANE JEN U ZÁVĚREČNÉHO VYSTOUPENÍ OCHOTNICKÉHO SPOLKU "ZELENÉ LOPATKY" JAKO V ROCE 2005. BUDE TO CHTÍT CVIČENÍ V IMPROVIZACI,A ALE MY TO ZVLÁDNEME.

 
 

PODLE POSLEDNÍCH ZPRÁV KLADRA USPĚLA U POSTUPOVEK (ZÁZRAKY SE DĚJÍ) A PRÝ SE VYNASNAŽÍ, ABY SI TO PŘÍŠTÍ ROK NEZOPAKOVALA A MOHLA JET NA TÁBOR. GOGOLOVCI ŠLI TUHLE ZPRÁVU OKAMŽITĚ ZAPÍT A PLIVLI SI DO DLANÍ-NA STAVBĚ 2006 NÁS BUDE O JEDNOHO VÍC. DNEŠNÍM DNEM ZPRAVIDLA KONČÍ U STUDUJÍCÍCH POTÁBOROVÁ EUFORIE- PRO NÁS, CO PŘENÁŠÍME VE SKLADU BEDNY Z MÍSTA NA MÍSTO  ZPRAVIDLA KONČÍ EUFORIE NÁSTUPEM DO ZAMĚSTNÁNÍ.

 
26.8.2005

 

PANÍ KLIMKOVÁ MNE PŘIVEDLA K MYŠLENCE ZŘÍZENÍ TÁBOROVÉHO CHATU. OPROTI CHATŮM NA WEBU MÁ VÝHODU, ŽE SE DO NĚJ DOSTANOU POUZE LIDE, KTEŘÍ SE PŘEZE MNE NEBO ČUMÍKA ZAREGISTRUJÍ - DOSTANOU JMÉNO A HESLO. JASNOU NEVÝHODOU JE NUTNOST DOMLOUVAT SI NA CHATU SCHŮZKU V URČENÝ ČAS, TO NECHÁVÁM NA DOROSTU. JAKO HLAVNÍ  POZITIVUM VIDÍM NEMOŽNOST RŮZNÝCH PÉĎŮ A PODOBNÝCH EXISTENCÍ SLEDOVAT VAŠI VZÁJEMNOU KOMUNIKACI, POPŘ. DO NÍ VSTUPOVAT. POKUD SE ZAPOJÍ I HOŠI Z MEXIKA MOHLO BY TO BÝT SLUŠNÉ PROCVIČENÍ ANGLIČTINY. POKRAČUJI SE STŘIHÁNÍM DVD A INTENZIVNĚ SHÁNÍM INSTRUMENTÁLKY K DOZVUČENÍ V DOHLEDNÉ DOBĚ SPOLEČNĚ S DIVOUSEM PROVEDEME ZÁVĚREČNÉ KOREKTURY A PAK JEN PIPLAČKA S DOLAĎOVÁNÍM. JAKMILE KLÁRKA UDĚLÁ ROZDÍLOVKY VRHÁME SE SPOLEČNĚ NA NĚMECKOU A ANGLICKOU PŘIHLÁŠKU NA PŘÍŠTÍ ROK.

23.8.2005

 

MOTIVACE PŘÍŠTÍHO TÁBORA JE JASNÁ, PRAVDĚPODOBNĚ BUDE SOUČÁSTÍ POVINNÉ VÝBAVY PRO DĚTI I VEDOUCÍ STARÉ PROSTĚRADLO NEBO LÁTKA K VÝROBĚ TUNIKY. NA ARGUMENTY O KŘIVÝCH NOHOU A  NEBUDE BRÁN OHLED. VŠE JEŠTĚ PROBEREME NA VELKÉM CHURALU, KTERÝ PROBĚHNE PO SESTŘIHÁNÍ DVD. POVINNÁ PRO DĚTI BUDE I KARIMATKA. POVINNÁ VÝBAVA INSTRUKTORA A VEDOUCÍHO PO ZKUŠENOSTECH Z LETOŠNÍHO ROKU : FUNKČNÍ BATERKA S NÁHRADNÍMI BATERIEMI, PLÁŠTĚNKA, BATOH O ZNÁMÉ VELIKOSTI, LŽÍCE, KUŘÁCI MINIMÁLNĚ KARTON OBLÍBENÉ ZNAČKY, PAVEL-NEVTÍRAVÝ PARFÉM, DAN-FUNKČNÍ SPACÁK, DIVOUS-TLUMIČE ZVUKU NEBO VÝKONÝ MP3 PŘEHRÁVAČ, IŽI- KOMPRESNÍ PŘEPRAVNÍ VAK, HANKA-PŘÍRUČKY O TÁBOŘENÍ A KNIHA "AŽ VYROSTU A ZESÍLÍM".

PO LETOŠNÍ STAVBĚ JE JASNÉ, ŽE  V Š I C H N I   I N S T R U K T O Ř I  (STUDUJÍCÍ) SE ÚČASTNÍ OD ZAČÁTKU STAVBY TÁBORA, KDO NEBUDE - NEPOJEDE.OMLUVOU POUZE NESCHOPENKA A ÚMRTNÍ LIST.